„Звезда“ шамароса „Ливърпул“, „Брюж“ разгроми „Монако“ в ШЛ

0

„Цървена звезда“ постигна изненадваща победа с 2:0 над „Ливърпул“ на стадион „Райко Митич“ в мач от група „С“ на Шампионската лига.

Големият герой на вечерта бе Милан Павков, който бе точен в 22-рата и 29-ата минути.

Първо след центриране от корнер на Марко Марин в 22-ата минута се стигна до откриване на резултата, след като Павков се извиси над защитниците и с глава опъна мрежата.

Седем минути по-късно отново той бе в прегръдките на съотборниците си. Павков проби през центъра и с мощен шут от границата на наказателното поле не остави шансове на Алисон Бекер.

След почивката „Ливърпул“ наложи натиск, но Милан Борян направи няколко спасявания, а веднъж и гредата отказа Мохамед Салах.

Белгийският шампион „Брюж“ разби с 4:0 „Монако“ на неговия „Стад Луи II“ в среща от група „А“. Това бе пореден удар за състава, воден от Тиери Анри, който продължава без победа в състезанието.

В 12-ата минута Ханс Ванакен откри резултата с удар отблизо, а три по-късно отново той покачи на 2:0 от дузпа. В 24-тата минута Уесли вкара трети гол за „Брюж“ с хубав диагонален удар. В 85-ата минута Рууд Вормер се възползва от груба грешка в защитата на Монако и оформи крайното 4:0.

„Интер“ и „Барселона“ завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Всичко най-интересно на „Джузепе Меаца“ се случи в последните 7 минути.

В 83-тата резервата Малком откри резултата в дебюта си в Шампионската лига. „Интер“ обаче отговори в 87-ата минута, когато Икарди овладя топката в наказателното поле, обърна се и я прати между краката на стража Тер Стеген.

Всички резултати и голмайстори

Група 1

„Монако“ – „Брюж“ 0:4 (0:1 Ханс Ванакен 12′, 0:2 Ханс Ванакен 17′ (дузпа), 0:3 Уесли 24′, 0:4 Рууд Вормер 85′)

„Атлетико“ Мадрид – „Борусия“ Дортмунд 2:0 (1:0 Саул Нигес 33′, 2:0 Антоан Гризман 80′)

Класиране:

1. Борусия Дортмунд 9 точки
  2. Атлетико Мадрид 9 т.
  3. Брюж 4 т.
  4. Монако 1 т.

Група 2

„Интер“ – „Барселона“ 1:1 (0:1 Малком 83′; 1:1 Мауро Икарди 87′)

„Тотнъм“ – ПСВ Айндховен 2:1 (0:1 Люк де Йонг 2′; 1:1 Хари Кейн 78′, 2:1 Хари Кейн 89)

Класиране:

1. Барселона 10 точки
  2. Интер 7 т.
  3. Тотнъм 4 т.
  4. ПСВ Айндховен 1 т.

Група 3

„Цървена звезда“ – „Ливърпул“ 2:0 (1:0 Милан Павков 22′, 2:0 Милан Павков 29′)

„Наполи“ – „Пари Сен Жермен“ 1:1 (0:1 Хуан Бернат 45+2′, 1:1 Лоренцо Инсиние 62′ (дузпа)

Класиране:

1. Наполи 6 точки
  2. Ливърпул 6 т.
  3. Пари Сен Жермен 5 т.
  4. Цървена звезда 4 т.

Група 4

„Порто“ – „Локомотив“ Москва 3:1 (1:0 Ектор Ерера 2′, 2:0 Муса Марега 42′; 2:1 Жеферсон Фарфан 59′; 3:1 Хесус Корона 67′)

„Шалке“ – „Галатасарай“ 2:0 (1:0 Гуидо Бургщалер 4′, 2:0 Марк Ут 57′)