Зрелищна офроуд надпревара събра стотици в околностите на Пиргово

0
Зрелищна офроуд надпревара събра стотици

Зрелищна офроуд надпревара събра стотици любители на екстремните преживявания в околностите на Пиргово.

Уменията си в движението „извън пътя“ демонстрираха 39 екипажа от цялата страна и трима състезатели с АТВ, за които организаторите от „Нетуоркс Райсинг“ и Русенското офроуд общество бяха подготвили чудесни трасета, предлагащи много възможности за изява на качествата на автомобилите и майсторството на пилотите. Състезанието бе последно за сезона през 2019 г.

За съжаление, първия ден техниката подведе русенските представители в „крос кънтри“ – Свилен Максимов/Делян Димитров и те не можаха да стартират в първия етап. Във втория спечелиха безапелационна победа, изпреварвайки с 24 минути конкурентите си, а в третия изостанаха с 33 секунди от победителите. Така, макар и само с два старта, те се изкачиха до 4-то място в крайното класиране.

Победители в отделните класове станаха:

• Крос кънтри: Кирил Захаринов с навигатор Владимир Христов от София с Nissan Patrol
  • Клас Трофи – модифициран: Калин Митров/Владимир Велков с Jeep Cherokee от „Своге 4х4“
  • Клас Трофи – прототип: Любен Динев/Георги Баджалов с Toyota Proto – Ст. Загора / Пирдоп
  • Клас Трофи Стандарт плюс:  Валентин Пенев/Юмер Емин с Nissan Patrol Рали Офроуд Кърджали