Впечатляващ старт на „Лудогорец“ в Лига Европа, разгроми ЦСКА (Москва)

0
Впечатляващ старт

Впечатляващ старт в Лига Европа направи отборът на „Лудогорец“. В първия мач от груповата фаза на турнира българският шампион постигна разгромна победа с 5:1 над ЦСКА (Москва).

Гостите откриха в 11-ата минута с гол. При едно центриране от статично положение Игор Дивеев бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Ренан ца 0:1. Последваха две греди за „орлите“, но до края на първото полувреме резултатът остана непроменен.

През второто полувреме се развихри „зелената фъртуна“, която за около 30 минути буквално помете руснаците. Само в първите 6 минути орлите вкараха 3 гола, с което буквално нокаутираха своя съперник.

Всичко започна в 48-ата минута, когато Акинфеев допусна сериозна грешка. Вандерсон отправи удар извън наказателното поле и изненада Акинфеев. Вратарят на гостите не регира по най-добрия начин и топката спря в мрежата му за 1:1.

Още две минути по-късно обратът стана пълен. Антон Недялков съсече „армейската” отбрана с центриране, което единствено Джоди Лукоки предугади. Холандецът беше взел решително предимство пред бранителите и от около 8 метра засече в долния десен ъгъл – 2:1.

В 52-ата Кешеру отбеляза третото попадение. Вандерсон намери ручънеца с меко подаване и с мощно воле извън наказателното поле той разстреля Акинфеев за 3:1.

В 69-ата минута. Недялков намери Кешерю в наказателното поле и нападателят с прецизен удар покачи на 4:1.

Четири минути по-късно дойде и пети гол. Марселиньо се оказа сам срещу Акинфеев и след като изпревари вратаря бе спънат в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а изпълнител бе Кешерю. Румънецът бе достатъчно хладнокръвен, за да покачи на 5:1, с което реализира хеттрик.

На 3 октомври „Лудогорец” гостува на Ференцварош в следващия си мач от груповата фаза. По същото време ЦСКА (Москва) приема Еспаньол у дома.