Волейболният „Дунав“ не успя да затрудни лидера

0
Волейболният „Дунав“ не успя да „препъне“ лидера

Волейболният „Дунав“ не успя да „препъне“ лидера „Хебър“ и отстъпи с 1:3 (19:25, 25:21, 18/25, 23:25) при гостуването си в Пазарджик

В препълнената зала „Васил Левски“ домакините, които са без загуба от началото на първенството до момента, поеха инициативата от самото начало на първия гейм и закономерно поведоха с 1:0 след 25:19. Във втората част русенци тръгнаха силно и удържаха темпото до края, изравнявайки резултата в геймовете след 25:21 и вкарвайки интрига в мача.

В третия гейм волейболистите на „Хебър“ си върнаха лидерството и без проблем стигнаха до 25:18. Четвъртата част бе доста оспорвана на моменти, като „Дунав“ повежда на няколко пъти, но не успяха да използва ситуацията и домакините спечелиха с 25:23, а с това и мача с 3:1 гейма.

За тима на „Дунав“ опитният ветеран и капитан Костадин Стойков приключи със страхотните 27 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака), но неговите усилия не бяха дстатъчни за успех.

Най-полезни за Хебър бяха македонският национал Александър Ляфтов (1 блок, 50% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Брадли Гънтър (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака) със 17 и 16 точки за победата.

Във временното класиране „Дунав“ е на девета позиция с 2 победи, 5 загуби и 7 точки, с колкото е и 10-ия Черно море, но с по-лоши показатели. В следващия кръг момчетата на Петър Шопов са домакини именно на „моряците“. Мачът е в събота (8 декември) от 17,00 часа.