Волейболистите с нова успешна крачка към Токио′2020

0

Българските волейболисти направиха нова успешна крачка към визите за Олимпиадата в Токио, побеждавайки Нидерландия с 3:0 в квалификационния турнир в Берлин.

С успеха избраниците на Силвано Пранди оглавиха група В с пет точки, след като преди ден поднесоха изненада за 3:2 срещу Франция. „Петлите“ са втори с четири, следвани от европейския шампион Сърбия с три.

Утре България ще играе със сърбите в ключов мач. При победа или спечелване на два гейма „трикольорите“ ще си осигурят класиране за полуфиналите.

Българите играха силно и имаха превъзходство през почти целия мач, приключил само за 71 минути.

Най-резултатен за отбора стана Цветан Соколов с 13 точки, а по десет добавиха Мартин Атанасов и Тодор Скримов. За съперника Нимир Абдел-Азиз завърши с 15, като никой друг нямаше повече от четири.