Волейболистите на финал в Баку!

0

В „Кристал Хол“ в столица на Азербайджан двата тима направиха изключително интересен и оспорван двубой, като възпитаниците на Николай Желязков показаха голям характер, за да постигнат обрат в тайбрека и да стигнат до успеха. „Лъвовете“ тотално доминираха през първия гейм и дадоха само 14 точки на съперника си, но във втората част поляците се събудиха и изравниха резултата. Нашите измъкнаха оспорван трети гейм, но започнаха слабо 4-та част и въпреки финалния си щурм, не успяха да стигнат до успех. Тайбрекът започна оспорвано, преди Полша да дръпне с 2 точки при 10:8, но нашите показаха характер и взеха 4 поредни точки, за да обърнат резултата. Българите запазиха хладнокръвие и затвориха мача след 15:13, за да се класират на финала в Баку, където ще срещнат Русия или Германия. Битката за златото е в неделя, 28 юни от 11.00 часа българско време.