Волейболистите на „Дунав“ на ¼ финал за Купата на България

0

Отборът „Дунав“ се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

В тежка, продължила пет гейма битка те победиха като гости „Град“ (Белоградчик) с 3:2 (25:18, 23:25, 25:19, 22:25, 16:14 точки).

Домакините, които играят във второто по сила първенство в страната – Висшата лига, затрудниха максимално съперника и за малко не успяха да сътворят изненадата на кръга, като заслужават адмирации за своето представяне.

Особено драматична беше решителната пета част на двубоя. Домакините поведоха с 4:2 точки, увеличиха разликата до три точки – 12:9, а след това водеха с 13:11. В този момент, когато бяха на косъм от крайния успех, тимът на „Дунав“ показа устойчивост и  характер, като направи обрат до 16:14 точки, с което изкова победата и продължава напред в турнира, намирайки място сред осемте най-добри в надпреварата.