В люта битка „Дунав“ отстъпи пред „Нефтохимик“

0

„Дунав“ отстъпи с 2:3 гейма при гостуването си в Бургас на вицешампиона „Нефтохимик“ в мач от 8-я кръг на Efbet Супер Волей. Отделните части завършиха 15-25, 28-26, 25-20, 26-28, 15-13 точки.

Русенци започнаха много силно първия гейм, поведоха 9:0 и завършиха частта с успех 25:15. Вицешампионите обаче успяха да се съвземат и спечелиха следващите два гейма, съответно на 26 и 20 точки. В изключително оспорван четвърти гейм дунавци успяха да обърнат резултата и да вземат частта 28:26 точки. Бургазлии стартираха по-добре в решаващия пети гейм, и въпреки че „Дунав“ успя да изравни при 6-6, „Нефтохимик“ успя да наложи волята си и спечели с 15:13, а с това и мача с 3:2.

Петър Христосков беше най-резултатен за „Дунав“, реализирайки 27 точки, за домакините от „Нефтохимик най-резултатен беше Николай Учиков с 30 точки.

В следващия кръг „Дунав“ гостува в Дупница на „Марек Юнион Ивкони“. Мачът е в петък (3 декември) от 17,30 часа.

С актив от 10 точки русенският тим заема 9-то място в таблицата за класиране в Лигата.