Цвети измъчи, но не успя да победи Серина

0

Цветана Пиронкова приключи участието си на US Open 2020. В среща от четвъртфиналите, пловдивчанката отстъпи с 1:2 (6:4, 3:6, 2:6) сета пред Серина Уилямс. Въпреки отпадането пловдивчанката остави само и единствено позитивни емоции заради изключителните си мачове, които направи в Ню Йорк. С чудесното си представяне Цвети си заслужи 420 хиляди долара от наградния фонд. Тя ще влезе и в топ 150 в световната ранглиста.

Българката измъчи изключително съперничката си водеше със сет и пробив във втория срещу третата в схемата, но в крайна сметка не успя да се наложи. Започна без никакво притеснение мача с именитата си съперничка, доминираше в разиграванията и напълно закономерно стигна до пробив за 3:2, който веднага след това затвърди с гейм на нула. При 5:4 тя подаваше за спечелване на сета. Пловдивчанката направи първата си двойна грешка, но веднага след това наниза ас, а после поведе с 40:15 и затвори сета с печеливш удар по диагонала.

Още в откриващия гейм на втората част Цветана нанесе нов удар с пробив. Но, за съжаление, 38-годишната Уилямс се възползва от слаб сервис-гейм на българката и изравни за 1:1. Шесткратната шампионка от US Open спечели най-дългото разиграване в мача, за да направи нов пробив за 5:3. С 15-ия си ас тя стигна до сетбол и пак с директна точка от сервис Уилямс изравни частите след 82 минути игра.

Серина успя да пробие в началото на решителната част, след като при третата ѝ възможност Пиронкова изпрати форхенда в аут. Цвети взе следващото си подаване и намали изоставането си на 1:2. В седмия гейм Уилямс успя да пробие пак.от 15:40 и след това сервираше за място на полуфиналите. Американката поведе с 40:0 и приключи при първия си мачбол.