ЦСКА-София разгроми „Адмира Вакер“

0

ЦСКА-София разгроми с класическото 3:0 „Адмира Вакер“ в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, с което направи огромна крачка към следващия етап на надпреварата. Всичко интересно се случи до почивката, когато червените реализираха и трите си попадения. На два пъти се разписа Кирил Десподов (29, 34), а Мауридес вкара от дузпа в 38-ата минута за радост на около 7-8 хиляди фенове по трибуните.

Това бе най-малкото, с което се отърва австрийският тим, който игра с почти изцяло нов състав в сравнение с този от миналия сезон, започвайки с пет футболисти под 21 години, които видимо отстъпваха по класа на българския отбор.

„Червените“ същ играха без четирима основни футболисти – наказаните Тиаго, Кристиян Малинов и Николай Бодуров, и контузения Енрике. Те започнаха по-активно и създадоха няколко опасни ситуации в наказателното поле на съперника, но не намериха целта.

В 29-ата минута ЦСКА-София все пак заслужено поведе. След грешка в отбраната на гостите Жоржиньо изведе в ляво Едвин Джеси, който центрира много добре към Кирил Десподов и нападателят с глава от десетина метра прати топката в мрежата на Андреас Лайтнер.

Пет минути по-късно Десподов удвои, след като беше изведен в чиста позиция отново от Джеси и без проблеми преодоля стража на австрийците.

В 37-ата минута ЦСКА-София получи дузпа, след като Милош Спасич спря с ръка опит за пас на Десподов, а Мауридес направи резултата класически от бялата точка.

След почивката „армейците“ продължиха да контролират играта. Въпреки че не стигнаха до ново сериозно положение пред вратата на съперника, без особени проблеми те задържаха позитивния резултат.