ЦСКА с Купа България

0

cska-montana03„Червените“ спечелиха с 1:0 финалната битка със състава на „Монтана“. Това е 20-ата купа в историята на ЦСКА, но за първи път във футболната ни история тим от В група печели трофея.

По този начин „червените“ завършиха успешно невероятни си поход към трофея и се превърнаха в първия тим от „В“ група, печелил Купата. cska_montana-publika02Възпитаниците на Христо Янев нанесоха двоя удар още в 12-та минута, когато след изпълнение на корнер Ангел Грънчов отклони топката с глава и Станислав Маламов се разписа на празна врата от няколко метра.

След почивката играчите на Монтана натиснаха в търсене на изравнителен гол, но можеха и да получат второ попадение във вратата си, ако Маламов не бе направил два пропуска. В крайна сметка „армейците“ удържаха преднината си и спечелиха двубоя, с което и сензационно стигнаха до трофея.