Тежка загуба на „Дунав“ в последния мач за годината

0
Дунав инкасира тежка загуба

Дунав инкасира тежка загуба в последния мач за отиващата си 2019 г. В мач от 20-ия кръг на efbet Лига на ст. „Българска армия“ възпитаниците на Людмил Киров отстъпиха с разгромното 0:4 пред ЦСКА.

Головете за успеха на „армейците“ вкараха Тиаго Родригс в 31-ата, Али Соу в 59-ата, Греъм Кери в 68-ата и Рубен Пинто в 73-ата минути на двубоя, който започна с двайсет минути закъснение заради проблем с осветлението.

В мача не взе участие Ахмед Ахмедов, което засилва вероятността след зимната пауза 24-годишното острие на дунавската атака да заиграе на „Армията“.

През по-голямата част от игровото време дунавци играха подчертано дефанзивно и по-голямата интрига какво ще бъде цифровото изражение на светлинното табло.

Единственият шанс за гол на дунавци бе в 26-ата минута. Макенджиев пусна дълъг извеждащ пас за Стефан Христов, който напредна отляво и премина покрай Иван Турицов, след което стреля, но Густаво Бусато успя да избие. Топката стигна до Митко Русанов, който обаче не успя да я насочи в опразнената врата на „червените“

Пет минети по-късно Кристиан Върбанов извърши нарушение срещу Брадли Мазику в центъра. Съдията Станимир Тренчев даде авантаж и Тиаго овладя топката, след което напредна и отправи удар от около 20-тина метра. Изстрелът се отклони в крака на Марин Ковачев и това заблуди Макенджиев и влетя в мрежата му за 1:0.

До края на полувремето дунавци устискаха и не допуснаха ново попадение.

След почивката „червените“ излязоха доста по мотивирани и головете в мрежата на Макенджиев „заваляха“. В 59-ата минута Рубен Пинто навлезе в наказателното поле, премина покрай Мартин Ковачев и върна към Али Соу, който от близко не сгреши за 2:0. След още девет минути Соу успя да изведе Греъм Кери отдясно в наказателното поле, след което ирландецът пое топката и нанесе хубав удар, който мина под плонжа на Макендижиев и се оплете в мрежата му за 3:0.

Само 5 минути по-късно и Рубен Пинто записа името си сред голмайсторите. Португалецът преодоля четирима футболисти на „Дунав“ и с прекрасен удар по земя от 15-тина метра намери за четвърти път вратата на Макенджиев