Тайбе Юсеин се класира за финала на „Дан Колов – Никола Петров“

0
Тайбе Юсеин се класира за финала

Спортист №1 на България за 2018-а Тайбе Юсеин се класира за финала на турнира по борба „Дан Колов – Никола Петров“ в Русе.

На тепиха в зала „Арена Монбат“ световната и европейска шампионка постигна четири категорични победи в категория до 62 кг. На старта тя срази германката Луиса Немеш с 4:0, после прегази с технически туш нигерийката Анимат Адени с 10:0, а на четъртфиналите преодоля и китайката Хингру Пеи – 5:2. За място на финала Юсеин победи с туш във втората част бившата националка Елис Манолова, която сега се състезава за Азербайджан.

Неуспешен старт направи Мария Оряшкова. Шампионката на България по борба и петкратна №1 в света по самбо загуби с туш за 1,44 мин от унгарката Жанет Немет. В същата категория Боряна Борисова тръгна с успех срещу Грета Цепониде (Литва) с 9:4, но след това падна от световната шампионка за 2014-а Алине Фокен (Германия) с 0:10