Стартирахме с победа за Евро 2016

0

FBL-EURO-2016-AZE-BUL„Лъвовете“ поведоха в резултата при първата си реално опасна атака. В 14-ата минута Георги Илиев напредна в половината на противника и с чудесен пас в коридор изведе набралия скорост Илиан Мицански „очи в очи“ с вратаря Камран Агайев. Нападателят пое уверено и с техничен шут между краката на стража откри резултата.

FBL-EURO-2016-AZE-BULДомакините изравниха в 53-ата минута. Дмитри Назаров финтира Гаджев в центъра, освободи се и от около 30 метра стреля към долния десен ъгъл. Владислав Стоянов сбърка, като първоначално направи крачка в другата посока и не можа да отрази – 1:1.

footbal_bg-azer-bodurov02Няколко минути по-късно влезлият като резерва Андрей Гълъбинов изпусна 100-процентово положение след добър пас на Владимир Гаджев. Селекционерът Любослав Пенев рискува и пусна втори нападател в лицето на Венцислав Христов. Рискът му се оправда в 87-та минута, когато нападателят на Берое бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и вкара победния гол.