Спорно съдийство попречи на ЦСКА да се пребори за плейофите

0

Спорно съдийство попречи на ЦСКА да се пребори за плейофите за груповата фаза на Лига Европа.

„Армейците“ отстъпиха с 0:1 при гостуването на „Зоря“ (Луганск) в мача-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа и с общ резултат 1:2 отпаднаха от по-нататъшната борба.

Победния гол за украинците вкара Назрий Русин в 89-ата минута на двубоя. Русин беше изведен сам срещу Черниаускас, като първоначално Албентоса изчисти удара от голлинията, но при добавката грешка нямаше.

„Червените“ обаче могат да имат сериозни претенции към арбитъра Амаури Делеру от Франция, който не отсъди дузпа в тяхна полза в 22-ата минута, след като играч на „Зоря“ блокира с ръка удар на Кристиян Малинов, а секунди по-късно пресилено изгони Турицов, оставяйки ги за повече от час с човек по-малко на терена.

Тимът от Украйна продължава към плейофите за влизане в групите на втория по сила клубен турнир в Европа.