След „Реал“, „Аякс“ взе „скалпа“ и на „Старата госпожа“

0
След „Реал“, „Аякс“

След „Реал“, „Аякс“ отстрани и „Ювентус“ от надпреварата в Шампионска лига.

Като гости в Торино холандците победиха с 2:1 в срещата-реванш от 1/4-финалите в Шампионска лига и продължават напред в турнира. Холандският тим стана първият, който отстранява и „Реал“ (Мадрид), и „Ювентус“ на чужд терен през един сезон.

С общ резултат 3:2 „Аякс“ продължава напред и ще се изправи срещу победителя от английския мач „Тотнъм“ – „Манчестър“ Сити на полуфинал.

Кристиано Роналдо откри резултата в 28-ата минута на двубоя, а попадението беше разгледано и с ВАР. Шест минути по-късно „Аякс“ се върна в мача с отличен гол, който беше реализиран от Ван де Беек.

В 68-ата минута Де Лихт прониза вратата на „Старата госпожа“ с глава и изведе Аякс напред в резултата.

В 80-ата минута с елегантен удар Зиех вкара топката във вратата на Юве, но попадението беше отменено поради засада. В 90-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Блинд, но съдията не уважи исканията на италианския тим.

Звездата на домакините Кристиано Роналдо за първи път от 10 години ще пропусне полуфиналната фаза на надпреварата. През сезон 2009/2010 „Реал“ загуби на осминафиналната фаза в турнира от Лион, а португалецът тогава беше играч на „белия балет“.