След Купата, „Ботев“ спечели и Суперкупата

0
След Купата, „Ботев“

След успеха в двубоя за Купата, „Ботев“ надигра „Лудогорец“ и за Суперкупата на България, след като се наложи с 6:5 след изпълнение на дузпи над шампиона „Лудогорец“. В редовното време срещата завърши 1:1. Неделев откри за „Ботев“ от пряк свободен удар в 16-ата минута, с отличен шут от 25 метра. Две минути след почивката Вандерсон изравни, след перфектен пас с гърди от Кешеру, за да се стигне до дузпи.

Първи правото да бият получиха шампионите от „Лудогорец“, но Марселиньо пропусна. След него Лъчезар Балтанов даде аванс на „канарчетата“ с хубав изстрел в десния ъгъл. Вандерсон изравни за 1:1 при следващия удар, но Виана с плътен удар по земя възстанови аванса на „Ботев“ – 2:1. Технично изпълнение на Натанел върна надеждите на разградските орли“, но Виктор Генев не остави шансове на Броун за 3:2. Абел Анисе направи 3:3 с удар по земята, но с мощен шут Фелипе Бризола върна аванса на „Ботев“. Козмин Моци вкара петата дузпа за „Лудогорец“, но Пламен Димов отново бе точен за „Ботев“ и спечели с 5:4 при дузпите.