Ружди Ружди донесе на България втори медал в Берлин

0

Втори медал за България на европейския шампионат за параатлети. Ружди Ружди завоюва бронз в хвърлянето на диск, предаде бТВ.

Българинът постигна резултат от 35.80 метра и се нареди на трето място. Вицешампион стана Олукхан Мусяев от Азербайджан с 37,92, а титлата спечели сърбинът Небойша Дурич с нов световен рекорд – 39.84 метра.

През юни 2016 г. на европейското за параатлети в Гросето (Италия) Ружди спечели златен медал в хвърлянето на диск в категория F56 с резултат от 39,33 метра.

На олимпийските игри в Рио Ружди завърши на шесто място в дисциплината с резултат 38,04 метра.

Припомняме, че шампионът от Глоджево Ружди Ружди бе избран за спортист номер едно на годината у нас за 2017-а сред състезателите с увреждания. Той спечели през изминалия сезон световна титла на първенството в Лондон, а освен това постави и нов рекорд на планетата в тласкането на гюле – 12, 47 метра.