„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“ на ¼-финал в Шампионска лига, фамозен Иличич заби 4 гола на „Местая“

0
„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“

„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“ са първите четвъртфиналисти в тазгодишното издание на Шампионската лига.

„Биковете“ напълно заслужиха мястото си сред най-добрите осем, след като отстраниха намиращия се в криза тим на Тотнъм. Селекцията на Юлиан Нагелсман спечели и реванша си срещу „шпорите“, като този път надделя с 3:0. Така с общ резултат 4:0, Жозе Моуриньо и компания безславно напускат надпреварата.

Капитанът на домакините Марсел Забитцер се разписа в 9-ата и 20-ата минути на двубоя. Четири минути преди края на редовното време, само 32 секунди след появата си на терена, шведът Емил Форсберг оформи крайното 3:0 за тима от Лайпциг.

В голов трилър на празния стадион „Местая“ „Аталанта“ постигна нов успех над „Валенския“, побеждавайки с 4:3. Така, с общ резултат от двамата мача 8:4 италианците продължават в следващата фаза.

Още в 3-ата минута Йосип Иличич откри за гостите, реализирайки отсъдената за нарушение срещу него дузпа.

В 21-ата минута Кевин Гамейро върна „Валенсия“ в мача след пас на Родриго. В 43-ата минута обаче Моктар Диакаби игра с ръка в наказателното поле и от бялата точка Иличич отново изведе „Аталанта“ напред.

Малко след началото на второто полувреме Гамейро отново върна надеждите на испанците, вкарвайки втория си гол в мача, а в 67-ата Торес направи пълен обрат, вкарвайки за 3:2 за „прилепите“. Устремът им обаче бе спрян от Йосип Иличич. Който направи хеттрик на „Местая“, сд мощен шут от границата на наказателното поле за 3:3.

Пак той в 82-ата минута заби последния „пирон в ковчега“ на испанците за крайното 4:3 за „Аталанта“.