ПСЖ „препъна“ „Манчестър Юнайтед“ на „Олд Трафорд“

0

ПСЖ „препъна“ „Манчестър Юнайтед“ на „Олд Трафорд“ в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

През първия четвърт час двата отбора играха по-предпазливо, макар нападенията да бяха скоростни, до гол не се стигна.

Втората част стартира с натиск от страна на домакините, но парижани не се пропукаха. Точно обратното – в 54-ата минута от ъглов удар, Анхел Ди Мария центрира на далечната греда, Кимпембе засече и прати топката в мрежата за 1:0 за ПСЖ.

В 60-тата минута Мбапе удвои преднината на гостите след перфектна контраатака

Това е първо поражение за „червените дяволи” под ръководството на Оле Гунар Солскяер, който пое отбора преди 54 дни. През това време той записа 10 победи и един равен във всички надпревари.

Авансът за френския гранд е повече от комфортен, след като и Пол Погба получи червен картон в края на срещата след фаул срещу Даниел Алвеш. Този му картон със сигурност го вади за реванша на „Парк де Пренс”, който ще е на 6-и март.