Поредна ранна загуба на Григор Димитров

0
Поредна ранна загуба

Григор Димитров допусна поредна ранна загуба.  Хасковлията отпадна още в първия кръг на турнира “Роджърс къп” в Монреал след загуба 4:6, 4:6 от Стан Вавринка след 1 час и 36 минути игра.

Поражението има висока цена за българина, който трябваше да защитава 180 точки след четвърфинала в турнира миналата година. Това означава, че следващата седмица Гришо ще излезе извън топ 70.

Българинът допсна пробив в третия гейм и Вавринка поведе с 2:1. При 5:3 швейцарецът имаше три сетбола, но Димитров успя да обърне нещата и да намали до 4:5. Вавринка обаче не допусна пробив и спечели частта с 6:4.

Вторият сет започна с три разменени пробива и аванс от 2:1 за Вавринка. Гришо опита да върне брейка, но не успя и в крайна сметка швейцарецът взе сета с 6:4 и мача с 2:0.