Победа, „реми“ и загуба на българските тимове в Лига Европа

0
Резултати от първите мачове

Победа, „реми“ и загуба записаха българските участници в първите мачове от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

„Лудогорец“ записа убедителна  победа с 5:0 над „Дъ Ню Сейнтс” и е на крачка от плейофната фаза на втория по сила европейски футболен турнир.

В 9-ата минута Райън Харингтън от „Дъ Ню Сейнтс” си отбелязва нелеп автогол. В 28-мата минута топката попадна в Клаудиу Кешеру, който с едно докосване изведе Мавис Чибота, крилото на домакините премина покрай вратаря и с лекота реализира за 2:0.

Третото попадение отбеляза Лукоки в 43-тата минута. Кешеру вкара четвърти гол за в 65-тата минута, а Козми Моци оформи крайното 5:0 в 76-ата минута от бялата точка на дузпата.

ЦСКА и Заря Луганск завършиха 1:1 на Националния стадион „Васил Левски“. „Червените“ поведоха в 12-ата минута с гол на Евандро. Петър Занев пусна вляво за Кристиян Малинов, който с феноменален пас по земя намери Евандро да Силва. Бразилецът стреля мигновено с левия крак и прати топката в украинската врата.

Украинците върнаха попадението след спорна дузпа, точно изпълнена от Владлен Юрченко в самия край на първото полувреме. Съдията реши, че топката се е ударила в ръката на Албентоса, но на повторението се потвърди, че кълбото първо рикошира в ребрата на испанския защитник.

„Локомотив“ (Пд) загуби с  0:1 от „Страсбург“. Гола за „Страсбург“ вкара Стефан Митрович, който прати с глава топката във вратата на „черно-белите“ след центриране от фаул в 13-ата минута.

Домакините играха с човек по-малко повече от 80 минути след червения картон на Йосип Томашевич в началото на срещата, а имаха и претенция за дузпа.