Пиронкова отпадна в Маями след като пропусна куп възможности

0

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова пропусна куп възможности и загуби с 6:0, 3:6, 6:7(9) от осмата в световната ранглиста Арина Сабаленка от Беларус във втория кръг на турнира на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд 3,26 милиона долара.

Пиронкова, която заема 111-о място в света, започна ударно срещата с поставената под номер 7 Сабаленка и спечели първия сет за само 30 минути. В него пловдивчанката направи три пробива, спечели всичките си 8 разигравания при вкаран първи сервис и не даде нито една точка за пробив на съперничката си.

Вторият сет отново започна по-добре за българката, която реализира нов ранен пробив и поведе с 3:1 гейма. Малко след това обаче българката почувства болки в дясното рамо и това се отрази на играта и. Сабаленка взе пет поредни гейма и изравни след 6:3 гейма във втория сет.

Това накара Пиронкова да вземе медицински таймаут преди началото на третия сет, но изглежда физическите проблеми не успяха да спрат устрема на пловдивчанката. След разменени пробиви в четвъртия и петия гейм на сета, Пиронкова реализира още един такъв в шестия, за да поведе с 4:2.

Българката сервираше за спечелването на мача при 5:3 гейма, но допусна пробив и срещата се насочи към тайбрек. В него Пиронкова поведе с 2:0 точки, но Сабаленка обърна до 4:6. Първата ракета на България спаси двата мачбола и на свой ред стигна до два такива при 7:6 и 8:7. Пиронкова обаче не успя да реализира тези възможности и при четвъртия си мачбол Сабаленка затвори мача с 11:9 точки в тайбрека.