Отстъпихме с 2:3 на Германия в Световното Гран При в Русе

0
България отстъпи на Германия с 2:3

България отстъпи на Германия с 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:17, 13:15) в последната среща от турнира от Световното Гран При в Русе.

Пред невероятната публика в „Булстрад Арена“ нашите момичета взеха ранен аванс от 3 точки в решаващия тайбрек при резултат 6:3, но в крайна сметка отстъпиха след 13:15. Така българките завършват на втора позиция в група А2 с 2 победи и 1 загуба, с колкото е и тимът на Корея, който оглавява класирането с 7 точки, една повече от „лъвиците”. Трети са германките, а четвърти Казахстан.

Двубоят с Германия предложи множество обрати и оспорвани разигравания. Може би, късметът беше този, който не достигна на българките, за да се поздравят с победата. Силни включвания в третия и четвъртия гейм направиха Мирослава Паскова и Мария Данчева, които замениха опитните Добриана Рабаджиева и Христина Русева. Най-резултатна за България стана Нася Димитрова, която реализира 16 точки. 14 добави Гергана Димитрова, а капитанът Елица Василева приключи с 13.

За победителките силен мач изигра Дженифър Гертийс, която завърши с 19 точки.

„Всички се надяваме, когато имаме мачове в България да ги играем в Русе, тъй като тук абсолютно всичко е страхотно. И най-вече заради тези хора, които идваха да ни гледат и да ни подкрепят, това ни мотивира страшно много. Дава ни желание да представяме България по най-добрия начин, каза след мача Добриана Рабаджиева.

От 14-и до 16-и юли женският национален отбор гостува в Пуерто Рико, където ще играе с домакините, Канада и Чехия.