Краят на волейболната приказка – останахме без медал

0

В крайна сметка, приключихме с четвърто място в крайното класиране …
„Адзурите“ демонстрираха доста по-високо ниво, в сравнение с вчерашното си поражение от Словения, докато избраниците на Пламен Константинов показваха очевидни признаци на умора след битката с Франция.
volleyball_bg-italy27Първият гейм вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване, но след това волейболистите на Италия заиграха много силно в атака и успяха да спечелят няколко поредни точки, а с това и да затворят гейма на 20. Във втората част играта на „лъвовете“ съвсем не вървеше и те успяха да стигнат само до 14 точки. Третата част също не тръгна добре за нашите, но те успяха да покажат характер и да обърнат резултата, като в крайна сметка спечелиха гейма с 25:23, а с добра игра в атака и на сервис се отличи Николай Учиков.
В четвъртия гейм играта беше равностойно, но силна поредица на сервис на Иван Зайцев даде преднина на Италия, която възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини не изпуснаха до края и затвориха мача в 4 гейма.
По този начин България завърши на 4-то място на домакинското Европейско първенство по волейбол, докато другите домакини – Италия, се поздравиха с бронзовите медали.