Наградите „Стоян Михайловски“ отпътуваха за Бургас и Монтана

0

Николай Петков от АЕГ „Гео Милев“ Бургас и Даниел Цветанов от ПГПЧЕ „Петър Богдан” Монтана са тазгодишните носители на Голямата награда в Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски“, организиран от Общинския детски център за култура и изкуство в Русе.

Николай получава наградата в раздел „Литературно творчество”, а Даниел – в раздел „Журналистика”. Специална награда за впечатляваща идея и художествена интерпретация в раздел „Литературно творчество” получава Славея Минчева от литературен клуб „Касталия” при Центъра за подкрепа и личностно развитие  – Общински детски комплекс –  Варна.

В тазгодишното 15-о издание на конкурса участваха 85 млади автори от 2 до 12 клас от цялата страна и 6 журналистически екипа. От Русе най-активно се представиха учениците от СУЕЕ „Константин – Кирил Философ”, ПГО „Недка Иван Лазарова”, МГ „Баба Тонка”, СУ „М-р Атанас Узунов”, ПГДВА „Йосиф Вондрак”, както и Клуб „Приятели на книгата” при ОбДЦКИ.

Поради усложнената епидемиологична обстановка връчването на наградите ще бъде отложено, като отличените участници ще бъдат допълнително уведомени за датата на награждаването.

Всички победители в отделните категории:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Зара Мирчева – ОУ „Димитър Благоев” – град Велико Търново

ІІ награда

Пламена Порожанова – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ – град Русе

ІІІ награда

Димитър Димитров – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ – град Русе

поощрение

Ивайла Николова – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ – град Русе

Цветомира Николова – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ – град Русе

ПРОЗА

І награда – не се присъжда

ІІ награда

Атанас Бранчев – Клуб „Светлини сред сенките“ при  ОДК „Св. Иван Рилски“-град Казанлък

ІІІ награда

Версавия Янкова – Клуб „Светлини сред сенките“ при  ОДК „Св. Иван Рилски“-град Казанлък

поощрение

Рая Енева – Клуб „Светлини сред сенките“ при  ОДК „Св. Иван Рилски“-град Казанлък

 

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Фая Гератлиева – Клуб „Светлини сред сенките“ при  ОДК „Св. Иван Рилски“ – град Казанлък

ІI награда

Диан Драгнев – Клуб „Светлини сред сенките“ при  ОДК „Св. Иван Рилски“ – град Казанлък

ІІІ награда

Захари Малчев – Школа „Журналисти“ към ЦПЛР – ОДК, град Велинград

 

ПРОЗА

І награда

Даниел Бояджиев – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ІІ награда

Ангел Атанасов – СУ „Христо Ботев” – град Сунгурларе

ІІІ награда

Елена Добрева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

поощрение

Денис Пирнарев – СУ „Христо Ботев” – град Сунгурларе

Мартин Стоилов – СУ „Христо Ботев” – град Сунгурларе

 

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Милица Иванова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ІІ награда

Даница Костова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ІІІ награда

Никол Добрева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

Волен Савов – ОДК – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

поощрение

Ралица Голева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

 

ПРОЗА

І награда

Мария Сиракова – СУ „Йордан Йовков” – град Кърджали

ІІ награда

Юлияна Стефанова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

Симона Василева – ППМГ „Добри Чинтулов“ – град Сливен

ІІІ награда

Симеон Иванов – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

Дария Веселинова – СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ” – град Русе

Николета Васкова – ПГО „Недка Иван Лазарова” – град Русе

поощрение

Анджела Маринова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

Биляна Кралчева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

 

Раздел “Журналистика”

ИНДИВИДУАЛНО УЧАСТИЕ

І възрастова група /до IV клас/ – няма участници

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда не се присъжда

ІІ награда

Александър Димитров – ОУ „Александър Георгиев-Коджакафалията” – град Бургас

ІІІ награда не се присъжда

 

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда

Данина Димова – ОДК – град Каварна

Елина Асенова – ПГПЧЕ „Петър Богдан“ – град Монтана

ІІ награда

Александра Димова – МГ „Баба Тонка“ – град Русе

Елена Атанасова – СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ”– град Русе

Ива Стоичкова – ЕГ „Христо Ботев” – град Кърджали

ІІІ награда

Богомила Николова – СУ „М-р Атанас Узунов” – град Русе

Радко Василев – СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – град Карнобат

Есра Юсеин – ЕГ „Христо Ботев” – град Кърджали

 

 

КОЛЕКТИВНО УЧАСТИЕ

І награда

Журналистически екип от ПГДВА „Йосиф Вондрак” – град Русе

ІІ награда

Дебора Дончева и Галина Кунева – Клуб „Млад Журналист“ при ЦПЛР – град Стара Загора

ІІІ награда

Клуб „Репортери” при ЦПЛР – ЦУТНТ – град Разград