Почитат с международен турнир паметта на основоположника на спортния бридж в Русе

0
Международен турнир по спортен бридж

С международен турнир ще бъде почетена паметта на основоположника на спортния бридж в Русе Свилен Жеков, който напусна белия свят преди 6 месеца.

Турнирът ще се проведе от 26 до 28 юли в с. Кошов.

Свилен Жеков е трикратен републикански шампион, постигнал десетки победи у нас и чужбина, участник на финалите на три европейски първенства, отговорник за младежкия бридж в България. Той е човекът, благодарение на когото в продължение на години спортният бридж стана университетски спорт и се изучаваше като дисциплина в Русенския университет.

Програмата за първия състезателен ден предвижда едносесиен двойков турнир. В събота и в неделя ще бъде отборната надпревара. Таксата за участие в двойковия турнир е 50 лв., за отборния – 120 лв. От таксите ще се формира наградния фонд. Отделно класираните на първите три места в двата турнира ще получат купи.