„Лудогорец“ се издъни срещу „Брага“ (видео)

0

Шампионът „Лудогорец“ загуби третия си мач от група “F” на Лига Европа след загуба с 0:1 като домакин от португалския „Брага“. Попадението падна още в началото на мача, до края на двубоя разградските „орли“ не успяха да се доберат поне до равенство. Голът за гостите вкара звездата на гостуващия тим Рикардо Ортега още в 8-ата минута.

Португалците показаха по-разумна игра от нашия първенец и в нито един момент не оставиха съмнение, че заслужават повече трите точки. Единственото съжаление, което могат да имат играчите на Станислав Генчев е, че ВАР не разгледа една спорна ситуация в наказателното поле на „Брага“, при което можеше да бъде отсъдена дузпа. В останалата част от времето българите не показаха, че имат идея как да стигнат до попадение.

След поражението българският шампион е на дъното във временното класиране на група „F“. Лидер е „Цървена звезда“ със 7 точки. Сръбският гранд завърши наравно 1:1 като гост на „Мидтиланд“.