„Лудогорец“: Сбогом, мечти за 1/16-финалите

0

„Лудогорец“ се сбогува с мечтите си за 1/16-финалите в Лига Европа след нулево равенство при домакинството си на АЕК Ларнака в мач от 4-тия кръг на груповата фаза. Българският шампион игра крайно неубедително, като с представянето си демонстрира, че на този етап е твърде слаб дори за групите на втория по сила европейски клубен турнир. Много под нивото си се представиха почти всички играчи начело със звездите Марселиньо, Вандерсон и Кешерю. „Орлите“ загубиха всички шансове за продължаване към фазата на директните елиминации. В другия мач от групата „Байер“ Леверкузен победи с 1:0 „Цюрих“. Така двата отбора натрупаха преднина от 7 точки, която е недостижима за разградчани. Лудогорец и АЕК с по 2 точки нямат никакви шансове и само ще доиграват до края на борбата в групата, а германците и швейцарците си подпечатаха визите за 1/16-финалите.

Двубоят не бе от най-привлекателните, изпъстрен бе с много неточности и малко футбол. Най-чистото положение преди почивката беше в 37-ата минута, когато Ренан се намеси и извади влизащатата долу до гредата топка след изстрела на Игор Силва. Българите отговориха с не много опасен удар на Кешерю в 41-вата минута.

Двата отбора продължиха да се борят и в началото на второто полувреме, като опитите за надмощие се пренесоха и при неспортсменските изяви, предизвикали съдията от Норвегия да вдигне четири жълти картона за четвърт час.

В 73-тата минута Марселиньо след пас на Сисиньо затрудни максимално вратаря Рамирес, а при последвалия корнер Моци с глава удари горната греда.

До края на мача кипърците създадоха едно положение при центриране на Гарсия от фаул, но Недялков изчисти топката пред Тюлемез.