„Лудогорец“ отново на плейофите за Шампионската лига

0

Разградчани завършиха 2:2 в Белград в мач, в който водеха убедително, но допуснаха изравняване. Все пак те бяха улеснени от червения картон на Бранислав Трайкович в 41-ата минута и с повече голове на чужд терен си гарантира място в последния етап преди групите. Като минимум „орлетата“ си осигуриха участие в груповата фаза на Лига Европа.

ludogorec-partizan13Двата гола за българския тим вкара Марселиньо. В 19-ата минута той засече центрирана от Александров топка и я прати в мрежата на белградския гранд за 0:1. Две минути по-късно, пак той, с чудесното съдействие на Кайсара от около точката на дузпата удвои преднината на „орлетата“. „Партизан“ намали на 1:2 в 30-ата минута, след като защитата изпусна Шкулетич и го остави „очи в очи“ със Стоянов. Пак той изравни след още 5 минути. Брашанац центрира от корнер, Трайкович нацели гредата, след карамбол, но топката стигна после до Шкулетич, който бе във вратарското поле и разстреля Владо Стоянов за 2:2.

В 41-ата минута Партизан остана с човек по-малко, след като Бранислав Трайкович получи директен червен картон. Той удари в лицето Роман Безяк, макар и не особено силно, а опитният нападател на „Лудогорец“ се възползва от ситуацията.

След почивката „Лудогорец“ доминираше на терена с човек повече, но най-опасното положение пред вратата на Милан Лукач дойде от статично положение. От пряк свободен удар Мисиджан нацели лявата греда на Лукач, топката полетя точно към Безяк, който стреля, но топката срещна другата греда, вместо да намери мрежата.