„Лудогорец“ напуска евротурнирите

0

Резултата за „белия балет“ откри Роналдо в 20-ата минута, реализирайки отсъдената за нарушение на Марселиньо дузпа. Бразилецът получи и директен червен картон за тоза, че спря топката с ръка пред голлинията и остави отбора си повече от час да играе с човек по-малко.
Гарет Бейл удвои преднината на кралския клуб в 38-ата минута, вкарвайки с глава след изпълнение на корнер. За 3:0 точен беше Алваро Арбелоа, който отблизо и въпреки отчаяната и добра намеса на Владо Стоянов, успя да прати топката зад голлинията. Крайното 4:0 оформи резервата Медран. Той стреля от около 20 метра, топката рикушира в крак на защитник и прехвърли Владислав Стоянов.
Макар и в намален състав, тимът от Разград игра с всички сили и стигна до някои изгодни положения пред вратата на мадридския гранд. Разградчани действаха открито, без мисъл за откровен бетон, но в дълги периоди просто бяха принудени да се защитават от мощния „Реал“.
„Базел“ е вторият отбор, който продължава напред от тази група, след като завърши 1:1 при гостуването на „Ливърпул“.