„Лудогорец“ на точка от директните елиминации в Лига Европа

0
„Лудогорец“ е на точка от директните елиминации в Лига Европа

Българският шампион „Лудогорец“ е на точка от директните елиминации в Лига Европа след равенство 1:1 като гост на руския гранд ЦСКА (Москва).

Клаудеу Кешеру откри за „орлите“ в 66-ата минута. След дълъг пас към Вандерсон, крилото на разградчани веднага потърси Кешеру на десния фланг, а за опитния нападател не остана нищо друго освен да порази целта!

За съжаление, само 10 минути по-късно домакините възстановиха равенството чрез Феодор Чалов, който след пас отляво на резервата Ахметов успя да прати топката във вратата на разградчани. Малко по-късно Чалов за втори път прати топката във вратата на „Лудогорец, но голът му правилно беше отменен поради засада.

Със спечелената точка „Лудогорец“ запази второто си място в група Н. Българите все още имат точка аванс пред унгарския „Ференцварош“, който направи драматично 2:2 с вече класиралия се за следващата фаза „Еспаньол“. Спорът ще бъде решен на 12 декември в Разград. За да продължат в директните елиминации на разградчани е необходимо поне равенство в домакинския двубой.