„Лудогорец“ изхвърча от Шампионска лига след издънка срещу „Ференцварош“

0
„Лудогорец“ изхвърча от Шампионска лига

„Лудогорец“ изхвърча от Шампионска лига след загуба с 2:3 в домакинския мач с унгарския „Ференцварош“. Преди седмица българският шампион беше победен и в Будапеща с 1:2 и с общ резултат 3:5 напред продължават унгарците. Тимът от Разград ще играе в мачовете за влизане в групите на Лига Европа.

Гостите поведоха още в 17-ата минута. Зубков центрира от корнер, а трима футболисти на „Лудогорец“ изгледаха как Харатин скочи най-високо и прати топката в мрежата на Ренан за 0:1.

Само 3 минути по-късно Зубков изведе Шкварка по десния фланг и халфът се разписа от много малък ъгъл за 0:2. Едва тогава „Лудогорец“ започна да играе по-смело в атака и три минути след попадението на Шкварка, „орлите“ върнаха един гол, а с това и интригата в мача. Мавис Чибота центрира от корнер, а около дузпата Терзиев засече топката и се разписа с глава за 1:2.

В 29-ата минута беше отсъдена и дузпа за „Лудогорец“ за нарушение срещу Шверчок. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар, но вратарят на унгарците успя да отбие удара му.

След почивката картината не се промени. Само 3 минути след подновяването на играта Токмак Нгуен напредна по лявото крило, влезе навътре и стреля с десния крак. Топката се отби в гърба на Горалски и изненада Ренан, влизайки в мрежата му за 1:3. Гостите от „Ференцварош“ „върнаха жеста“ в 69-ата минута, когато Чибота центрира отляво и Хайстер си вкара автогол за крайното 2:3.

В 81-ата минута „Лудогорец“ остана с човек по-малко след грубо влизане на Козмин Моци в центъра на терена, за което получи директен червен картон.

Така, след двете загуби „Лудогорец“ ще продължи в Лига Европа, като в следващия кръг негов съперник ще бъде исландският „Валур“.