„Лудогорец“ с втора европобеда

0

ludogorec-partzan02Разградчани надиграха съперника, но допуснаха първи попадение, и след това трябваше да догонват сръбския първенец. Българският шампион успя да обърне мача, въпреки че гостите поведоха чрез Маркович в 48-ата минута. Все пак българите бързо се вдигнаха и постигнаха обрат. Само 6 минути по-късно Марселиньо изравни, а в 67-ата минута влезлият като резерва Михаил Александров покачи на 2:1. „Лудогорец“ имаше страхотен шанс за трети гол, който щеше да даде сериозно предимство на тима от Разград преди реванша в Белград, но вратарят Милан Лукач направи страхотно спасяване след удар на Ешпиньо в 88-ата минута.

След седмица двата отбора ще се срещнат в Белград, за решат крайния изход от този сблъсък. Победителят ще се класира за плейофите, които са последната преграда пред груповата фаза на най-силния клубен турнир.