„Левски“ пред отпадане от Лига Европа, ЦСКА, „Локо“ (Пд) и „Лудогорец“ с шанс да продължат

0
„Левски“ е пред отпадане от Лига Европа

„Левски“ е пред отпадане от Лига Европа след загуба с 0:3 от АЕК (Ларнака). Останалите български представители – ЦСКА, „Локо“ (Пд) и „Лудогорец“ запазват шансовете си да продължат в следващия етап на турнира.

Двубоят в Кипър се реши само в рамките на девет минути- Домакините, които бяха без нито един кипърец в стартовия състав, вкараха три гола. Джиану (66), Раул (70) и Хевел (75) и почти класираха тима си напред в турнира. „Сините“ играха с човек по-малко след пресилен червен картон на Миланов в 45-ата минута на двубоя.

На „Българска армия“ ЦСКА записа ценна победа с 1:0 над „Осиек“. Срещата бе равностойна, с малко повече положения в полза на хърватите, но с невероятен шут от 25 метра, който се заби под напречната греда, в 52-ата минута Евандро донесе победата на „червените“.

Пловдивският „Локомотив“ направи добро завръщане в Европа. На препълнения стадион в Лаута „железничарите“ победиха с 2:0 словашкия Спартак (Търнава). Двата гола отбеляза Димитър Илиев в 38-ата и 61-ата минути, като капитанът бе точен от бялата точка.

Шансовете си запазва и „Лудогорец“, който изненадващо завърши 1:1 при гостуването си „Валур“. Гола за исландците отбеляза Ласе Петри в 11-ата минута, Абел Анисе изравни резултата в добавеното от съдията време.