Хеттрик на Неделев за нова тежка загуба на „Дунав“

0
Хеттрик на Тодор Неделев

След хеттрик на Тодор Неделев „Дунав“ инкасира нова тежка загуба на старта на първенството в fbet-лига.

На стадиона в Коматево русенският тим отстъпи с 1:3 на „Ботев“ (Пд). Това е втора тежка загуба на футболистите на Людмил Киров, след домакинския неуспех срещу „Левски“, която здраво ги закотви в дъното на таблицата за класиране.

Мачът започна много добре за „Дунав“, който поведе в 22-ата минута с гол на Георги Динков. Стефан Христов центрира от корнер, а топката се удари в гърба на Динков и попадна във вратата на Аргилашки след рикошет.

Минута по-късно обаче пловдивчани  изравниха. Аргилашки със силен шут изпрати топката към Тейлон, който много добре се ориентира и подаде към Тодор Неделев. Острието на „канарчетата“ не сбърка и матира Благой Макенджиев за 1:1.

В 62-ата минута отново Неделев изведе „канарчетата“ напред в резултата. Тейлон напредна отляво, пасът му бе пресечен от Стефан Христов, но бразилецът успя да си върне притежанието на топката и подаде към Неделев, който записа второто си попадение в мача.

Четири минути преди края на редовното време Неделев оформи крайното 3:1. Защитниците на „Дунав“ го оставиха да мине покрай тях като на разходка и от границата на наказателното поле той вкара третия си гол в мача.