Гришо на полуфинал в Делрей

0
Григор

Първият сет се развиваше гейм за гейм, като двамата тенисисти бяха изключително убедителни при своите подавания. В десетия българинът нанесе своя удар, успя да пробие сервиса на съперника, което му донесе успех в сета.

Във втория обаче Димитров се пропука в деветия гейм.  Направи двойна грешка при 0:30, след това допусна грешка от бекхенд и изкара топката в аут при 15:40. След това Манарино завърши успешно атаката на мрежата и проби за първи път подаването на българина, с което поведе и с 5:4 гейма.

Григор успя да върне пробива в последния момент, когато Манарино сервираше за спечелването на втория сет и изравни резултата за 5:5. Успя да вземе след това подаването си и да поведе с 6:5. След това Гришо направи пробив на нула и спечели втория сет със 7:5, а по този начин и мача.

На полуфиналите Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Бенямин Бекер – Раджив Рам.