Гришо детронира Вавринка!

0

Само за 55 минути, с изключително убедителни действия и невероятни отигравания, Гришо стигна до четвъртфиналите. Там той ще срещне победителя от двубоя между Роджър Федерер и Гаел Монфис.

Победата е първа за Димитров срещу играч от Топ 10, в последните му седем срещи с по-високо поставени тенисисти.

Мачът започна повече от добре за Димитров, който проби още в първия гейм. След това българинът не се разсея и с общо три пробива взе първия сет с 6-1 за 25 минути. Вторият сет тръгна малко по-равностойно, но въпреки това ракета номер едно на България показа превъзходство и стигна до втора победа над Вавринка от общо четирите им мача, след като надделя и във втората част с 6-2. С успеха си Григор взе още 78,820 евро и 180 точки за ранглистата.