Григор отстъпи пред Сок в тежка битка

0
Григор Димитров приключи участието си в Маями

Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си на силния Мастърс турнир в Индиън Уелс в третия кръг.

Гришо отстъпи на представителя на домакините Джак Сок след тайбрек в третия сет и почти два часа и половина игра.

Сок, който в момента е №18 в световната ранглиста, се наложи с 3:6, 6:3, 7:6 (9:7) за място на осминафиналите, където съперник ще му бъде непоставеният Малек Джазири.

Първата ни ракета доминираше в първата част и я спечели с 6-3, но ситуацията се промени във втората и завърши със същия резултат, но в полза на представителя на домакините. В третата част Димитров показа много стабилна игра, но не успя да използва четири възможности да спечели мача. Той водеше с три мачбола в третия сет, при 5:4 и 40:0, но Джак Сок направи мощен обрат.

Димитров стигна до четвърти мачбол, вече в тайбрека, след обрат от своя страна, но и тогава не успя да го спечели, а Сок пред своя публика се надъха за победата.

Сок вече води срещу Григор в преките двубои с 3-1. Хасковлията спечели първия мач между двамата в Стокхолм през 2014 г., но през следващия сезон 2015 загуби от него на Ролан Гарос и на Мастърса в Канада, за да се стигне до днешното поражение.