Григор Димитров започна с победа в Бризбейн

0
Григор Димитров започва

Григор Димитров започна с победа новия сезон 2019. В мач от първия кръг на турнира по тенис в Бризбейн (Австралия) българинът се справи с Йошихито Нишиока с 6-3, 6-4 след час и двадесет минути игра. Димитров спаси шест от общо седем точки за пробив в двубоя и в крайна сметка надделя трудно над по-неопитния си съперник.

В следващия кръг той ще се изправи срещу победителя от срещата Джон Милман (Австралия) – Тенис Сандгрен (САЩ).

„Почувствах, че удрях топката доста добре за първия мач от новия сезон. Имаше, разбира се, някои неща, които искам да подобря за следващия етап от турнира, но като цяло стартът за мен е позитивен“, сподели след срещата Гришо, който на евентуален четвъртфинал ще се изправи срещу поставения под номер 2 японец Кей Нишикори. В горната схема пък се намира испанецът Рафаел Надал.