Григор Димитров стартира с победа в Австралия

0
Григор Димитров се класира за 1/8-финалите в Мелбърн

Григор Димитров стартира с победа 4:6 6:3 6:1 6:4 над сърбина Янко Типсаревич участието си на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Двубоят не започна добре за Григор Димитров, който претърпя крах в първия сет с 4:6. Янко Типсаревич направи пробив в ключов момент от тази част. Сърбинът поведе с 30:0, Григор изравни за 30:30, но геймът се оказа в полза на съперника – 4:5.

В следващите три сета играта на българина се подобри. Той стана по-агресивен, разнообрази представянето си и закономерно резултатът се промени. Въпреки че започна трудно втората част, Григор Димитров направи ранен пробив за 2:0 след грешка на Типсаревич и не допусна изненада до края на частта – 6:3.

С ранен пробив започна и третия сет за 3:0. Янко Типсаревич трябваше да получи медицинска помощ – изглежда горещото време създаде трудности за опитния тенисист. Въпреки това сърбинът ще продължи мача, но спря добрата серия на Гришо за 1:4. Това обаче се оказа недостатъчно и българинът спечели третата част с 6:1 след двойна грешка на съперника си.

В заключителната част двамата си разменяха сервис-геймове до 5:4, а на финала Григор Димитров имаше два мачбола. Българинът се възползва едва от втория, за да спечели срещата – 6:4.

Във втория кръг Григор се изправя пред по-трудно препятствие в лицето на уругваеца Пабло Куевас, който надви сърбина Душан Лайович в три сета – 6:4, 7:5, 6:1. Българинът има две победи над Куевас, като единствената му загуба е от 2015 година на турнира на червено в Истанбул.