Футболист на „Дунав“ титуляр в младежката контрола със Северна Ирландия

0
Светослав Ковачев

Футболистът на „Дунав“ Светослав Ковачев беше в титулярния състав на националния отбор на България по футбол за младежи до 21 години в контролата със Северна Ирландия.

Ковачев бе много деен, както и съотборниците му, но не съумяха да се разпишат във вратата на съперника. С гол Шейн Лейвъри в 18-ата минута северно ирландците спечелиха мача с 1:0.

Резултатът обаче съвсем не отразява реалните събития на терена, тъй като българите имаха пълно преимущество през целия двубой и пропуснаха много положения пред ирландската врата.

Двубоят бе дебют за селекционера Александър Димитров начело на младите „лъвове“.

Втората проверка на младежите на испанска земя е на 25 март /понеделник/ от 15 ч. срещу Финландия.

Двубоите са част от подготовката за старта на европейските квалификации за младежи до 21 години, в които България ще се изправи срещу отборите на Сърбия, Полша, Русия, Естония и Латвия.