Финландия ни приземи след „грандиозния успех“ срещу Гибралтар

0

След историческия успех над футболното „страшилище“ Гибралтар футболните ни национали навлязоха в традиционния си ритъм.

В мач от група 4 в Лига В от Лигата на нациите „лъвовете“ записаха поредна загуба – този път от Финландия с 1:2.

Голямата разлика между двата тима беше, че докато финландците играеха като отбор, „лъвовете“ ритаха за себе си, без да ги е еня къде са съотборниците им, в каква позиция и т.н.

Теему Пуки откри за гостите в 7-ата минута. Той бе изведен сам срещу Луков, след като защитата на „лъвовете“ отново не бе добре подредена, нападателят без проблем я прати в мрежата.

Робин Лод удвои в 45-ата. Попов сбърка при изнасянето на топката, след което Пуки остана сам срещу Луков. Вратарят парира изстреля на голаджията, но при добавката Лод, който бе оставен непокрит от четири родни защитници стреля. Топката тупна в земята, Божиков направи опит да я избие с глава, но въпреки това топката влезе в мрежата за 0:2.

В 60-ата минута Галин Иванов профука единствената до момента реална възможност за избраниците на Георги Дерменджиев за гол. Спарв фаулира Доминик Янков в наказателното поле на гостите и логично реферът посочи бялата точка. Галин Иванов застана зад топката, но ударът му бе отразен от вратаря Храдецки.

В 67-ата минута Араюри от гостите игра с ръка в наказателното поле на и получихме втора дузпа. Резервата Митко Илиев се нагърби с изпълнението и успя да вкара за 1:2.

До края на мача финландците се прибраха, за да пазят резултата, а българите не успяха да намерят правилния път към вратата им за поне почетно равенство.

„Лъвовете“ все още нямат победа и са последни в групата с една точка, докато финландците са с актив от 9 точки.