„Дунав“ влиза в битката за титлата в Суперлигата

0

Волейболистите на „Дунав“ влизат в битката за титлата в Суперлигата.

Момчета на Дани Милушев  се класираха за четвъртфиналите, след като надделяха като домакини в мача-реванш с ЦСКА с 3:2 (25:21, 25:27, 23:25, 25:21, 16:14).

Играта започна равностойно, но след това русенският отбор пое инициативата и взе аванс без проблем. „Червените“ показаха друго лице и доминираха във втората част, въпреки съпротивата от страна на домакините.

Представянето бе на амплитуди в третия гейм, но момчетата на Александър Попов отново съумяха да наложат волята си.

Русенци заиграха пределно мобилизирани в четвъртата част и задържаха темпото през по-голямата част от времето. Гостите успяха да ги догонят, благодарение на подобрената си игра в атака, но и на грешките от другата страна. След редица заплетени ситуации се стигна до тайбрек.

Там битката започна отначало – първо с водачество на ЦСКА, после и с борба за всяка топка и точка. Двата тима останаха равностойни, но две грешки на гостите реши развоя в полза на Дунав.

Най-резултатен бе отново Дейвид Кръстев с 32 точки (5 аса, 3 блокади), Георги Чалъков се отчете с 19 точки (1 ас, 3 блокади), с 14 се разписа Леон Тончев (2 аса, 2 блокади). За „армейците“ Димитър Димитров завърши с 28 точки (1 ас, 4 блокади). Георги Татаров реализира 17 точки (3 блокади).

В четвъртфиналната фаза Дунав ще срещне Левски София.