„Дунав“ с разгромна загуба като гост на „Лудогорец“

0

„Дунав“ инкасира тежка загуба с 1:5 при гостуването на шампиона „Лудогорец“ в последния мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

Мачът започна повече от добре за „Дунав“. В 5-ата минута вратарят на домакините Владислав Стоянов направи огромна грешка, която позволи на „Дунав“ да поведе в резултата. Стражът получи топката от свой съотборник и при опита си да я изрита напред нацели главата на Григор Долапчиев, след което тя влетя директно във вратата му за 0:1.

Домакините реагираха като ужилени и още в 13-ата минута резултатът бе изравнен. При едно разбъркване в наказателното поле Свилен Щерев опита да овладее топката, но това се оказа пас за Мавис Чибота, който без да се бави направи 1:1.

След половин час игра Тауата изведе на стрелкова подиция Кешеру, за когото остана единствено да прати топката в мрежата за 2:1.

Две минути по-късно Марселиньо направи 3:1, след поредното разбъркване пред вратата на Хуго Гумиеро, 6 минути преди края на полувремето Кешеру записа второто си попадение за 4:1.

10 минути преди края на редовното време Жоржиньо бе изведен от Кешеру сам срещу вратаря на „Дунав“ и без проблеми появилия се от пейката футболист оформи крайното 5:1 за „Лудогорец“.

След тази загуба „Дунав“ остава на 13-а позиция в таблицата за класиране с актив от 18 точки. В следващия кръг русенци приемат „Арда“ Кърджали.