Дунав с класическа победа над Локомотив (Мездра)

0
победния ход

Русенци започнаха с гол „от съблекалнята“. Само 47 секунди след началния съдийски сигнал Николай Колев засече с глава центриране отдясно на Георги Чакъров и прати топката в мрежата за 1:0. В 15-ата минута пак той прати за втори път топката във вратата на „железничарите“, засичайки с глава центриране от ъглов удар. Положенията пред врата на тима от Мездра следваха едно след друго, като сред най-активните в дунавските атаки бяха отново Колев, заедно с Георги Чакъров, Юлиан Ненов и Мирослав Будинов.
През втората част дунавци понамалиха оборотите. Това позволи на гостите да опитат най-сетне няколко атаки, които обаче бяха обезвредени от бранителите на „Дунав“.
В 68-ата минута все пак резултатът стана класически. Николай Колев бе спънат в наказателното поле на мездренския тим от Иван Скерлев, а Георги Чакъров превърна отсъдената дузпа в гол за 3:0 за „драконите“. До края домакините продължиха да са по-активния отбор, но до нов гол не се стигна.
Преди срещата с минута мълчание бе почетена паметта на една от най-големите футболни легенди на Русе. Атанас Цанов – Майстора напусна този свят на 28 септември. Името му обаче ще остане завинаги в сърцата на всички, които са се наслаждавали на играта му на футболния терен. Той постига много и като треньор в българския футболен елит с „Добруджа“ Добрич, „Спартак“ Плевен и „Дунав“ Русе.