„Дунав“ разгроми „Локо“ в градското дерби

0

„Дунав“ разгроми „Локомотив“ с 8:0 в русенското дерби от първенството на Североизточната трета лига.

Хеттрик записа Диян Димов /6 мин., 83 мин. и 87 мин./, Джан Хасан вкара два гола в 30 и 49 минута, по веднъж се разписаха Кристиан Тасков /44 мин./, Преслав Петков /75 мин./, Йордан Димитров/ 76 мин./.  Двубоя на ст. „Дунав“ наблюдаваха повече от 1 000 души – публика, на която могат да завидят много от отборите в елитната група.

„Дунав“ поведе в шестата минута. Изстрел на Станислав Вълчев бе избит от стража на „Локомотив“ Александър Ангелов, топката попадна в капитан аДиян Димов, който не сгреши за 1:0. В 30-ата минута Джан Хасан вкара директно от ъглов удар за 2:0, минута преди края на полувремето Кристиян Тасков направи резултата класически.

Само 4 минути след подновяването на играта Джан Хасан отбеляза второто си попадение в мача. След чудесно извеждащо подаване на Йордан Димитров.

В 75-ата минута Преслав Петков направи за 5:0, минута по-късно Йордан Димитров направи головете половин дузина.

В 83-ата минута Диян Димов се възползва от грешка в противниковата отбрана и направи 7:0, 4 минути по-късно дунавският капитан оформи своя хеттрик, след като засече отблизо центриране отдясно на Симеон Иванов за крайното 8:0.

В следващия си мач от шестия кръг от първенството на Североизточната Трета лига „Драконите“ гостуват на „Септември“ Тервел на 25 септември, събота, от 17 ч.

След този мач „Дунав“ оглави класирането в Североизточната В група с актив от 15 точки от 5 мача и голова разлика 24:3, пред „Лудогорец III“ – със същия актив, но по-лоша голова разлика; На трета позиция е „Ботев“ (Нови пазар) с 12 точки.

С актив от една точка „Локомотив“ е на предпоследното 13-ото място.