„Дунав“ продължи успешната си серия, победи „Локомотив“ (Пд)

0
„Дунав“ продължи успешната си серия

„Дунав“ продължи успешната си серия с победа с 2:0 над „Локомотив“ (Пд) в плейофен мач от 30-ия кръг на Първа лига. Вече пети пореден мач възпитаниците на Людмил Киров не са изпитвали горчивината на загубата.

В герой на мача на Градския стадион в Русе се превърна румънецът Драгош Фирцулеску, който отбеляза и двата гола.

Двубоят започва много вихрено, не беше изтекла втората минута, когато дунавци получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар.  Светослав Ковачев бе покосен в наказателното пол и арбитърът Георги Давидов без колебание посочи бялата точка, и показа червен картон на Лукас Масоеро. Фирцулеску бе точен при изпълнение на дузпата и изведе „Дунав“ напред.

С човек повече дунавци доминираха на терена, но успяха да стигнат до втори гол едва в 40-ата минута. При бърза контраатака на „Дунав“ Светослав Ковачев се възползва от грешка на съперника, подаде на Исмаил Иса, той пусна надясно към Драгош Фирцулеску, а румънецът от своя страна успя да преодолее Пиргов за второто си попадение в мача.

След почивката дунавци се грижеха повече да запазят преднината си, което позволи на „смърфовете“ да организират няколко опасни атаки, но Благой Макенджиев прояви класа и не позволи неприятни изненади.

В следващия кръг „Дунав“ гостува на „Септември“ в директен сблъсък за по-предно място в таблицата за класиране.