„Дунав“ продължава без грешка в Суперлигата

0
Волейболистите на „Дунав“ се класираха

Волейболистите на „Дунав“ продължават безпогрешния си ход в Суперлигата на България,. При гостуването си на „Славия“ момчетата на играещия треньор Дани Милушев надиграха „белите“ с 3:0 (25:21, 25:18, 25:21) в столичната зала „Панайот Пондалов“.

Дунавци имаха водеща роля в първите два гейма, като диктуваха темпото и ги затвориха без особени проблеми. В третата част славистите показаха, че могат да бъдат равностоен съперник. Играта вървеше точка за точка до равенството 18:18, след което русенци отново наложиха волята си, направиха разлика и приключиха мача в три гейма.

Контузия в глезена във внтория гейм получи Леон Тончев, който принудително напусна играта. Той бе заместен успешно в посрещане от Ангел Павлов.

Най-полезен в мача стана волейболистът на „Дунав“ Мартин Кръстев.

С това  русенци отбелязаха четвърта победа в Суперлигата, като с една загуба и 10 точки заемат четвърто място във временното класиране.