„Дунав“ победи с 8:7 „Витоша“ след дузпи

0
„Дунав“ продължава със селекцията

„Дунав“ победи с 8:7 „Витоша“ (Бистрица) в мач от турнира за Купа България.

Редовното време завърши при резултат 1:1. Треньорският щаб на „Дунав“ заложи предимно на футболисти, които до момента по-рядко са попадали сред титулярите. Въпреки това Бранимир Костадинов откри за „Дунав“ в 53-ата минута, но 2 минути преди края на редовното време Китан Василев изравни за домакините.

В продълженията и двата отбора не можаха да си отбележат гол, при изпълнение на дузпите дунавци бяха по-точни и постигнаха победа с 8:7.

„Казах и преди срещата, че този турнир не ни е приоритет, но не очаквахме да се стига до продължение. Дадох почивка на някои от титулярите, но пък други се наложи да играят 120 минути. Важното е, че нямаме контузии, получихме и само 1 жълт картон. Това е наистина най-важно за нас, защото сега ни предстои да насочим усилия към предстоящия мач с „Ботев“ Пловдив в събота за първенството на Първа лига“, сподели след двубоя в Бистрица треньорът Веселин Великов.